Konfiguracja laptopa, czy zakup gotowego?

Wielu producentów laptopów z tzw. droższej półki, oferuje swoim klientom możliwość własnoręcznej konfiguracji urządzenia. Nie jest to proces łatwy, niemniej istnieje taka opcja. Czy warto z niej korzystać?

Prekonfiguracja

Stworzenie optymalnie pracującego laptopa z gotowych części do laptopów nie jest proste i raczej nie zaleca się go mniej doświadczonym użytkownikom. Niemniej, wiele firm oferuje możliwość stworzenia urządzenia według oczekiwań Klienta, co jest o wiele wygodniejszym i pewniejszym rozwiązaniem. Modyfikacje te nie obejmują wyłącznie podstawowych części do laptopów, takich jak pamięć RAM, bądź dysk twardy. Wręcz przeciwnie – poziom zmian i konfiguracji będzie tu zależny od stopnia zaawansowana danego producenta.

Chłodzenie

Jednym z przykładów rozwiązań, które tak często stosuje się w prekonfiguracji laptopów, jest modyfikacja istniejącego systemu chłodzenia. W nowoczesnych rozwiązaniach, nie ogranicza się ono wyłącznie do optymalnej wentylacji, ale też do innych metod odprowadzania ciepła. Być może są one bardziej „energożerne” od tradycyjnych rozwiązań, ale za to z pewnością gwarantują większą wydajność układu.

Nie tylko sprzęt!

Prekonfiguracja urządzenia nie musi ograniczać się wyłącznie do wymiany określonej części laptopa. Wręcz przeciwnie – może ona mieć charakter designerski. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ulubiony laptop użytkownika (zwłaszcza, jeśli jest on CEO własnej firmy) został ozdobiony jej logiem.

Podsumowując, konfiguracja laptopa już na etapie jego budowy jest kosztownym, ale funkcjonalnym sposobem na zoptymalizowanie jego osiągów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz